Parohia Moscu (Tg.Bujor)

[ Mesaje noi · Membrii · Regulamentul forumului · Căutare · RSS ]
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Forum » Test category » Nelămuriri şi sfaturi duhovniceşti » imprumutul (imprumutul)
imprumutul
marianData: Marţi, 13-Iul-02, 13:14:55 | Mesaj # 1
Locotenent
Grup: Utilizatori
Premii: 1
Reputaţie: 0
Status: Neconectat
buna ziua din nou parinte ionut...se stie ca dintotdeauna oamenii s au imprumutat unii de la altii la nevoie...din pacate unii din noi nu intelegem ca trebuie sa returnam ce ni s a dat dupa cum ne am inteles...si de aici probleme mergind pina la batai sau chiar omor...biblia ne invata sa ajutam cu bani daca putem pe oricine vine la noi...asta inseamna chiar si pe un strain pe care nu l cunoastem si in care nu avem incredere?cum sa procedam cu cineva caruia i am dat bani cu imprumut si nu i returneaza?mai mult daca acel om vine sa ceara din nou?tot avind astfel de exepriente cum sa raspundem altor cereri de imprumut venite de la alte persoane care poate ne inspira incredere?invers daca ne am imprumutat de la cineva si nu i putem returna?care ar fi aceste limite  in a stabili cind putem ajuta si mai ales pe cine?ori cind noi insine sintem in masura a returna ajutorul primit?va multumesc si doamne ajuta!

Forum » Test category » Nelămuriri şi sfaturi duhovniceşti » imprumutul (imprumutul)
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: